Sosyal Medya Hesaplarımız

Asma Tavan Nasıl Yapılır

Asma Tavan Nasıl Yapılır
Asma-Tavan-8

Asma-Tavan-8

Asma tavan nasıl yapılır konusuna gelecek olursak, İç dekor tasarımlarında en çok yapılan uygulamalardan birisi olan asma tavan uygulaması çeşitli teknikler ile yapılan uygulamalardan birisidir. Asma tavanın gerekli yerlerde uygun şekilde ve tarzda en iyi olacak şekilde yapılması için öncelikle bu işte çok iyi yetişmiş uzman bilirkişilerin varlığı önemlidir. Bu kişilerin desteği ile asma tavan çalışmaları hak ettiği gibi en iyi şekilde olacaktır. Asma tavan nasıl yapılır diye merak edenler için asma tavan tekniğinin detayları hakkında bilgi vermeye çalışalım;

Ofis Asma Tavan

İç mekan dekorunda kullanılan asma tavan genelde galvaniz saç ile hazırlanan ve alçıpan yapılarak hazırlanarak yapılır. Metal iskelet üzerine alçıpan levha vidalanır ve ortaya asma tavan tasarımı çıkar. Asma tavan uygulaması betonarme yapılar dışında ahşap, çelik, asmolen gibi pek çok yapılarda da uygulanabilmektedir. Asma tavan uygulaması ile ısı v ses yalıtım özelliği de sağlanır. Aynı zamanda yangın direncine karşı da asma tavan uygulaması ile korunaklı bir zemin hazırlanır. İçerisindeki taşyünü malzeme sayesinde ısı yalıtımını üst seviyede sağlamada etkilidir. Asma tavan uygulaması ayrıca dayanıklı bir uygulamadır. Yapıda çatlama gibi durumlar olmaz.

Asma Tavan Sistemleri

Mekanların en iyi şekilde fark edilmesinde tavanlar etkili mekanizmalardır. Tavanları ortamlarda daha anlaşılır şekilde fark ettirmek için tavanlar için uygulanan sistemlerden birisi de asma tavan sistemleri olmaktadır. Asma tavan sistemlerinin tavanda tesisatı saklamak, aydınlatmayı en iyi şekilde sağlamak, yangın dedektörlerini montelemek ve mekanın dekorunu en iyi şekilde sağlamak gibi faydaları vardır. Asma tavan sistemlerinde en çok kullanılan ve tercih edilen sistemler modüler asma tavan sistemleri olarak bilinir. Modüler sistemler akustik yapısı ile mükemmel bir asma tavan sistemi olarak görev görür. Modüler sistemler sayesinde çok daha ferah ve aydınlık bir ortam sağlanacağı için daha verimli olma ve performansın daha yüksek oranda olması gibi kişiye pek çok özellikler kazandırması da bu sistemin sağladığı pek çok yararlardan birisidir. Modüler asma tavan sistemlerinin sağladığı faydalar içinde daha iyi koşullar sağlanarak ortamın zenginleştirilmesini sağlamak dışında can güvenliğini en iyi şekilde sağlama gibi özelliği de bulunmaktadır Bu özelliklerin bu yapılarda bulunması bu sistemlerin tercih edilmesini arttırmaktadır.

Asma tavan modelleri ve fiyatları

WhatsApp WhatsApp iletişim