Sosyal Medya Hesaplarımız

Asma Tavan

Asma Tavan

Asma Tavan

Asma tavan dekoratif görünümün yanı sıra ses ve ısı yalıtımı sağlamaya da yardımcı olmaktadır. Günümüzde görselliğe büyük ölçüde önem verildiğinden dolayı asma tavan dekoratif olarak pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Asma tavanın pek çok kişi tarafından tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise hem ekonomik olması hem de montaj kolaylığıdır. Ayrıca temizlenmesi normal tavan temizliğine göre çok daha kolaydır.

Asma tavan modelleri olduğu kadar dayanıklılığı da önem taşımaktadır. Yaptırma esasında dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanılmasına özen gösterilmelidir. Bunun sebebi ise rutubet ve neme karşı dayanıklı olması insan sağlığı açısından büyük ölçüde önem taşımaktadır.

Asma Tavan Kullanım Alanları

Asma tavan her kullanım alanına uygundur.  Sıklıkla tercih edilmekte olduğu başlıca kullanım alanları ise; kamu hizmet binaları, mağazalar, alışveriş merkezleri, konferans salonları, bürolar, hastane ve daha pek çok iş yerinde tercih edilmektedir. Ancak fazla nem ve sıcaklık içermekte olan ortamlara asma tavan yaptırırken mineral esaslı asma tavan modeli tercih edilmelidir. Asma tavan çeşitleri de özelliklerine göre kendi içerisinde gruplara ayrılmaktadır.

Asma tavan çeşitleri ise düz gofreli, delikli, fırın boyalı ve flock kaplamalı şekilde tasarlanarak yapılabilmektedir. Kullanılacak olan mekanın konumuna göre asma tavan modellerinden yararlanmak mümkün.

Asma Tavan Yaptırmanın Avantajları

Asma tavan yapımı görselliğin yanı sıra pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlardan bazıları ise;

  • Asma tavan bulunduğu ortamın akustiğini düzenler.

  • Ortamda meydana gelebilecek yankılanma gibi durumları ortadan kaldırır.

  • Işık yansıtması yüksektir.

  • Dışarıdan gelebilecek tüm gürültüleri emerek ses yalıtımı sağlar.

  • Hafiftir ve kolay bir şekilde montaj işlemi gerçekleştirilebilir.

  • Temizleme işlemi diğer tavanlara göre çok daha kolaydır.

Asma Tavan Yapım Aşamaları

Asma tavan nasıl yapılır sorusu asma tavan yaptırmak isteyen pek çok kişinin kafasında olan bir sorudur. YAapılabilmesi için öncelikle karolaj planı yapılması gerekmektedir. Tavanın seviyesi hesaplanırken ise zeminden kot alınarak duvara işaretleme şeklinde gerçekleşmektedir. Asma tavanın montaj işlemi yapılmadan önce mekanın boya, badana, elektrik tesisatı ve buna benzer işlerinin komple bitmiş olması gerekmektedir.

Not: Nasıl yapılacagını konusunda detaylı bilgi için; Bir öndeki yazımızda anlarmıştık  “Asma tavan nasıl yapılır  ” Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp iletişim