Sosyal Medya Hesaplarımız

Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar Kağıdı Kullanımı
duvar-kagidi-kullanimi

duvar-kagidi-kullanimi

Duvar Kağıdı Kullanımı

Duvar Kağıdı Kullanımı Duvarlarda kullanılmak üzere duvarları etkili ve temiz göstermek adına duvar kağıdı kullanımından yararlanılmaktadır. Kolay temizlenebilmesi, kullanım kolaylığı, ısıyı daha iyi absorbe etmesi gibi özelliklerden dolayı duvar kağıtları duvar uygulamalarında tercih sebeplerinden birisidir. Duvar kağıdı uygulamasında kullanılmak üzere bazı özelliklere dikkat edilmesi duvar kağıtlarının duvarlarda daha etkili kullanılması açısından önemlidir. Örneğin duvar kağıdı uygulamasında dikkat edilecek en önemli özellik duvar kağıdının seçimidir. Duvar kağıdı alırken duvar kağıdının kaliteli olmasının yanı sıra evin hangi bölümünde kullanılacağı da önemlidir. Örneğin antre gibi yerlerde duvar kağıdı seçerken daha az desenli olan duvar kağıtları kullanmanız yararlıdır. Çünkü antrelerde kapılar duvarları böleceğinde çok desenleri birleştirmek zor olacağında buralarda mümkünse düz desenli duvar kağıtları tercih etmek daha doğru olacaktır.

Duvar Kağıdı Modelleri

Duvarlarda kullanılmak üzere tercih edilen duvar kağıdı modelleri olarak farklı renk ve tasarımlarda pek çok duvar kağıdı modellerine rastlamanız mümkündür. Örnek verecek olursak ithal duvar kağıdı, 3 boyutlu duvar kağıtları gibi modeller dışında daha pek çok tasarımda ve çeşitte duvar kağıdı model ve tasarımlarına rastlamak mümkündür.

Taş Desenli Duvar Kağıtları

Son zamanlarda duvar kağıdı uygulamalarında sık tercih edilen duvar kağıdı tasarımlarından birisi de taş desenli duvar kağıtları olmaktadır. Taş desen tasarımlarından yararlanılarak yapılan bu duvar kağıtlarının en büyük özelliklerinden birisi sanki duvarda taş görünümü varmış gibi etki oluşturmaktır. Genelde tek duvara bu duvar kağıtları uygulanmaktadır. TV ünitesinin olduğu yer genelde bu desenle kaplanır.

Duvar Kağıdı Kaplama

Duvarlarını duvar kağıtları ile süslemek istenler için duvar kağıdı kaplama tercih edilmektedir. Duvarlarınızı duvar kağıdı ile kaplamak için uzmandan yardım alabilirsiniz. Kendiniz kaplayacaksanız bazı dikkat etmeniz gereken püf noktaları vardır. Örneğin duvarlarını kaplamak için size gereken duvar kağıdı, duvar kağıdı tutkalı, fırça, duvarları düzleştirmek için mala, falçata gibi ürünlerdir. Duvar kağıdınızı seçmiş olduğunuz alana kaplamak için öncelikle on litre kova içine toz tutkalımızı döküyoruz ve 20 dakika kadar su içinde tutkalın dağılmasını sağlayarak bekliyoruz. Sonra önce duvara tutkalı iyice sürüyoruz. Kağıdımızı alıp desenler öne gelecek şekilde duvarımıza yapıştırıyoruz. Kağıtta kabarcık ya da hava boşluğu oluşmaması için falçata ve mala yardımı ile kağıdımızı düzeltiyoruz.

WhatsApp WhatsApp iletişim