Sosyal Medya Hesaplarımız

Duvar Kağıdı Sistemleri

Duvar Kağıdı Sistemleri

Duvar Kağıdı Sistemleri

Geçmişten bu yana duvar kağıdı sistemleri duvar süsleme ve duvar dekorunda kullanılmaya başlanmıştır. Uygulanmasının kolay olması, maliyetinin daha düşük olması ve temiz bir kullanım olması nedeniyle duvar kağıdı iç mekanlarda dekor ve duvar temizliği açısından uygulanmaktadır. Duvar kağıdı uygulamadan önce yapılması gereken ve dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Öncelikle duvar kağıdı seçiminde kaliteli ürün seçilmesi önemlidir. Duvar kağıdı seçimini kaliteli bir şekilde yaptıktan sonra uygulanacak olan alana göre duvar kağıdı seçilir ve ona göre işlem uygulanır. Örneğin desenli duvar kağıdı uygulaması yapılacaksa salon gibi yerler daha uygun olacaktır. Antreler kapılarla bölmeli olacağından buralarda desenli duvar kağıtları eşit şekilde yapıştırılamayabilir. Bu hususlara dikkat ederek duvar kağıdı uygulaması yapılırsa çok daha iyi sonuçlar alınacaktır.

Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıdı çeşit ve modelleri olarak çeşitli tasarımlarlar ile hazırlanan piyasada pek çok çeşitte duvar kağıdı bulunmaktadır. Duvar kağıdı modelleri olarak taş desenli duvar kağıtlarından, kabartmalı duvar kağıtlarına, 3 boyutlu duvar kağıtlarından manzara desenli duvar kağıtlarına kadar çeşitli tasarım ve desende pek çok duvar kağıdı modeli bulunmaktadır. Bu modellerden zevkinize ve tarzınıza göre istediğiniz tasarımda duvar kağıdı modelini seçerek istediğiniz yerde bu duvar kağıtlarından kullanabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz şekilde duvarını en güzel şekilde dekore edebilirsiniz. Şık ve modern bir şekilde evlerinizin dekoruna katkıda bulunabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Kaplama

Duvar kağıdı olarak istediğiniz tasarımda ve modelde duvar kağıdınızı seçtikten sonra duvar kağıdınızı duvar kağıdı döşeme olarak yapmak için uzman kişilerden yardım alabileceğiniz gibi kendiniz de kaplayabilirsiniz. Duvar kağıdı kaplama işlemi için gereken malzemeler tutkal, duvar kağıdı, su, duvar kağıdını düzleştirmek için mala ya da falçata gibi malzemelerdir. Duvar kağıtlarınızı kaplamak için öncelikle tutkalınızı suyun içine boşaltın ve tutkalınızın suyun içinde dağılmasını sağlayın. Sonrasında tutkalınız suyun içinde eşit oranda dağıldıktan sonra tutkalınızı duvara sürün seçtiğiniz duvar kağıdını düzgün bir şekilde duvarın ölçüsüne göre ayarladıktan sonra yapıştırma işlemi yapın. Duvar kağıtlarınızı yapıştırdıktan sonra kabarcıkların oluşmasını önlemek amacıyla mala ya da falçata yardımıyla duvar kağıdınızı düzleştirerek kabarcıkların oluşmasını önleyin.

Duvar kağıdı modelleri

WhatsApp WhatsApp iletişim