0 551 254 13 36
Duvar kağıdı
Sosyal Medya Hesaplarımız

DUVAR KAĞIDI

3d Duvarkagidi23 300x300

Duvar kağıdı, evinizin duvarlarını bir iki renkle boyama dönemi bitti. Artık çok daha renkli, hareketli ya da neşeli kağıtlar moda oldu.
Bunun da yolu farklı kağıtlarından ve baskılarından geçiyor. Yalnız klasik kağıtlarından bahsetmiyoruz. Çünkü eskiden yaptığımız gibi bir duvarı, klasik desen kağıtlar ile kaplamak geçmişte kaldı.

Gelişen teknoloji ve dijital baskı teknikleri sayesinde hiç olmadığı kadar popüler!

Peki dijital baskı seçiminde ya da kaplamada bilinmesi gereken ana kurallar neler?

Geniş desen koridorda Duvar kağıdı olmaz, öncelikle tüm duvarları mı, yoksa sadece tek bir duvarı mı kaplamak istediğinize karar verin.
Özellikle yatakların başucu duvarları ve salonlarda önünde büyük tek bir mobilyanın durduğu duvarlar, kısmi kaplama için uygun alanlardır.
Büyük desenli Duvar kağıdı koridorlar gibi dar alanlarda değil! Sadece geniş alanlarda kullanmak gerekir.
Tek renk ve tekstürlü kağıtlar ise küçük alanlara bile rahatlıkla döşenebilir. Tekstüre olan ilgi, duvar kağıdı‘nın üretildiği malzemelerin geliştirilmesine neden olmuştur. Kaba kendir kumaştan, çim kağıdı, rafyadan iri kum tanecikli kağıtlara kadar pek çok versiyon üretiliyor.
Mutfak ve banyolar gibi nefes alması gereken mekanlarda ise, vinil kağıtlar kullanmak daha kullanışlıdır.

 

 

Duvar kağıdı modelleri ve fiyatları

Duvar kağıdı kaplama yönteminde farklı seçenekler geliştirildi. Hatta bir düğmeyle sıkıldıkça rengini değiştirebileceğiniz, ışık yayan dijital baskılardan bile söz ediliyor.

Duvar kağıdı geri dönüşteki ana nedenlerden biri, duvardaki hareketin odanın atmosferini bir anda değiştirebilmesi ve stiliniz ne olursa olsun ortama sıcaklık katmasıdır.
İlk ruloyu döşemenizden itibaren bu sıcaklığın etkisini hissetmeniz mümkündür.

Dijital baskı kaplama çeşitleri nelerdir?

1) Tuğla duvar paneli.
2) Resim baskılı manzara.
3) Manzara duvar kağıdı.
4) 3d duvar kağıtları.
5) Resimli dijital baskı panel.
6) Poster kağıdı.
7) Manzara duvar kağıtları.
8) Resim baskılı duvar paneli.

 

 

Tasarım yazılımı, medya, baskı ya da son işlem seçenekleri sunarak, müşterilerin kaplama süreçlerine dâhil olmalarını, entegre araçlar sayesinde tasarımı bir üst seviyeye taşımalarını sağlıyor.
Tasarım ve dosya hazırlama yazılımı sayesinde tekrarlanan desenler üzerinde kolayca çalışabiliyor. Ekrandan baskıya geçiş sırasında doğru renk eşleştirmeleri yapıp katmanlar arasında tutarlılık sağlayanabiliyor. Müşterilere kesintisiz iş akışı sağlarken, yüksek kalitedeki duvar kaplamalarında renk canlılığını, gamını artırmaya, beyaz olmayan araçlarda gerçeği yansıtan renkler elde edilmesine yardımcı oluyor.
Kokusuz baskı üretme yetenekleri nedeniyle konutlar, sağlık alanları ya da diğer hassas ortamlar için idealdir.
Ticari perakende ya da konut pazarlarında aktif tüketiciler, tasarımcılar, hem işyerlerinde hem de evlerinde kişisel zevklerini ya da değerlerini yansıtacak yeni yollar arıyor. Her geçen gün daha özgün dekorasyonlara sahip olmak istiyorlar.

Duvar kağıdı üreticilerinin, tüketicilerden gelen bu talebe cevap vermelerini sağlayarak müşterilerin yaratıcılığını hayata geçiriyor.

Hemen Arayın Whatsapp